Nagehan Alçı: Ümit Özdağ’ın Bakan olması Demirtaş’ın 5 sene daha hapiste olması demektir

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Sığınmacıları İçişleri Bakanı olarak göndereceğim” açıklaması hakkında, “Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı, Ümit Özdağ gibi aşırı-sağcı bir isme İçişleri Bakanlığı teklif ettiyse 28 Mayıs’ta ağır kaybederler. Özdağ’ın Bakan olması Demirtaş’ın 5 sene daha hapiste olması demektir…” dedi. 

Alçı, Özdağ’ın İçişleri Bakanı olması durumunda HDP’nin kazandığı tüm belediyelere kayyım ataması yapacağını ve Millet İttifakı’nın aşırı sağcı bir adayla 28 Mayıs’ta seçimleri kaybedeceğini savundu.

Alçı’nın paylaşımı şöyle:

“Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı olması demek 2024 yerel seçimlerini Diyarbakır’da HDP/YSP kazansa bile Ümit Özdağ’ın atayacağı kayyumların Diyarbakır başta olmak üzere tüm HDP’li belediyelerin yönetimine el koyması demektir… Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ne yaptığının farkında mı? Ümit Özdağ “İçişleri Bakanı olacağım” demiş. Eğer bu doğruysa, Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı, Ümit Özdağ gibi aşırı-sağcı bir isme İçişleri Bakanlığı teklif ettiyse 28 Mayıs’ta ağır kaybederler. Özdağ’ın Bakan olması Demirtaş’ın 5 sene daha hapiste olması demektir…“