Finans Şirketi: Bu 2 Altcoin Dipten Toplanır! Patlayabilirler

Kripto para piyasası oldukça hareketli bir Haziran ayı geçirdi. Makroekonomik ortamla ilgili endişelerin yanı sıra, yeni düzenleyici belirsizlik de piyasa üzerinde baskı kuruyor. Finans şirketi Motley Fool analistleri, fiyatların dip yaptığı bu ortamda, altcoin piyasasındaki yeni fırsatları değerlendiriyor.

Motley Fool analistlerine göre çift haneli düşen bu 2 altcoin fırsat bölgesinde

5-6 Haziran tarihlerinin Binance ve Coinbase davaları, ardından Fed’in gelecek faiz artırımlarının sinyallerini vermesi, kripto piyasası üzerinde güçlü bir satış baskısı tetikledi. Sonuç olarak, bazı üst düzey kripto paralar geçen ay %12 veya daha fazla düştü. Motley Fool analistleri, bu ortamda AVAX ve SOL etrafında yeni fırsatları gözlüyor. Yakın tarihli bir yazıda, bu iki kripto para biriminin neden satın alınması gerektiğine ilişkin faktörler sıralandı.

Solana (SOL)

Solana, büyük ölçüde düzenleyici eylem tehdidine yanıt olarak son 30 gün içinde %12 değer kaybetti. Bu ayın başlarında, ABD’li düzenleyici SEC, en büyük iki kripto para borsasına dava açtı. Bu davalardaki iddialar arasında, şirketlerin kayıt dışı menkul kıymet sattıkları da yer aldı. SEC, Solana’yı bu borsaların müşterilere uygunsuz bir şekilde sunduğu kayıt dışı menkul kıymetlerden biri olarak adlandırdı.

Sonuç olarak, piyasa hissi hemen Solana’nın aleyhine döndü. SOL fiyatı sadece 24 saat içinde %20 düşüş gördü.

Ancak olumlu haber, SEC’in henüz Solana’ya karşı bir icra davası açmaması. Ayrıca Solana, SEC’in kendisine karşı gerçek bir davası olmayacağını öne sürüyor. Son olarak, Coinbase liderliğindeki daha geniş kripto sektörü, SEC eylemlerine karşı harekete geçiyor. Bazı ABD’li milletvekilleri, bu esnada kripto paraların yanında taraf aldı. Solana için durumun göründüğünden daha az vahim olabileceğini düşünmeme neden oluyor.

Solana’nın NFT piyasasındaki gücü

NFT tarafında Solana, eskisi kadar parlak görünmüyor. Ancak NFT işlem hacmi son zamanlarda bir miktar toparlandı. Daha da iyisi, Solana NFT’lerinin taban fiyatları artıyor. Bu da Blockchain’in NFT ekosisteminin sağlığının iyileştirildiğini gösteriyor. Bir diğer olumlu katalizör, Nisan ayında satışa çıkan Saga olarak bilinen 1.000 dolarlık yeni bir “kripto telefon”.

https://twitter.com/RogueSharks/status/1671684449535401984

Avalanche (AVAX)

Yine son 30 günde %12 düşüş yaşayan Avalanche, kripto sektöründen gelen kötü haberlerle yıkıldı. Solana gibi kısa sürede çift haneli düşüş gösterdi ve üzerinde oldukça ağır bir ayı yükü hissetti. Öte yandan, Avalanche şu anda DeFi sektöründe hala zemin kazanıyor. Şu anda genel DeFi gücünü ölçen önemli bir metrik olan kilitli toplam değer (TVL) açısından yedinci sırada.

Ayrıca, Avalanche üzerindeki günlük aktif adresler ve günlük işlem hacimleri artıyor. Bunun da ötesinde, Avalanche için uzun vadeli güçlü bir büyüme katalizörü var. Ocak ayında, Amazon Web Services’ın cloud bilişim müşterilerine Blockchain çözümleri sunmak için Amazon ile ortaklık kurdu. Çinli teknoloji devi Tencent Holdings’in bulut bilgi işlem birimi Tencent Cloud ile de benzer bir anlaşması var. Tüm bu gelişmeler, Avalanche için güçlü bir uzun vadeli görünüm sağlıyor.

Hangi altcoin? Solana mı Avalanche mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Motley Fool analistleri genellikle BTC ve ETH gibi köklü kriptoların etrafındaki fırsatları arar. İkili arasında bir seçim yapma konusunda analistler şunları söylüyor:

Solana ve Avalanche birçok yönden benzer. Her ikisi de “Ethereum katilleri” olarak lanse edilen en iyi Katman 1 Blockchain ağlarıdır. Her ikisi de geçen yıl %90’dan fazla düşüş yaşadı ve her ikisi de bu yıl büyük geri dönüşler yapmaya çalışıyor. Solana şu anda Avalanche’tan çok daha fazla düzenleyici riskle karşı karşıya olsa da, 2023’ün ikinci yarısında patlayabilecek bir kripto para için en iyi seçimlerimden biri olmaya devam ediyor.

xxx