Dokuzuncu otel Roma’ya

114 oda ve suitin bulunduğu otelin tanıtım toplantısına katılan 600 davetli arasında Bulgari marka elçilerinden Zendaya ve Monete koleksiyonunun tasarımlarından Augustus Emeral Monete Sautoir kolyesini taşıyan Priyanka Chopra Jonas öne çıkan isimler arasındaydı. Ayrıca Türk oyuncu Alina Boz, Fransız oyuncu Adele Exarchopoulos, Alman oyuncu Emilia Schüle, Lübnanlı TV sunucusu ve gazeteci Raya Abi Rached ve Suudi Arabistanlı TV sunucusu Lojain Omran gibi uluslararası isimlerin yanı sıra İtalyan oyuncular Miriam Leone, Cristiana Capotondi ve Alessandro Gassmann etkinliğin davetlileri arasında yerini aldı. İtalyan diplomatlar ve Roma cemiyet hayatından tanınmış isimler de etkinliğe katıldı.

Açılış kurdelesini Bulgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin keserken, Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri, Priyanka Chopra Jonas ve Zendaya, Bulgari Group Başkan Yardımcısı Silvio Ursini, Bulgari Hotel Roma Genel Müdürü Vincenzo Falcone ve Roma Konsey Üyesi Alessandro Onorato da yanında yer aldı.

“ROMA ANITI NİTELİĞİNDE”

Bulgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin, konuşmasında “Roma’daki Bulgari otelimiz sadece ebedi şehrin yeni incisi değil aynı zamanda otelcilik ve gastronomiyi en mükemmel şekilde buluşturarak yeni bir dünya standardı belirleyen gerçek bir çağdaş ve yenilikçi Roma anıtı niteliğinde. Ayrıca, Roma sanatına ve mimarisine odaklı bir halk kütüphanesi ve giriş holünde misafirlerimizi karşılayan dünyaca ünlü Torlonia koleksiyonundan İmparator Augustus heykeli gibi eşsiz yapıtlar içeren gerçek bir kültür merkezi. Otelimiz, yeni nesil Haute Hospitalité (Yüksek Otelcilik) Anıtlarına öncülük ederek otelciliği, sanat ve zanaatkarlığı bir araya getiren yeni bir lüks tanımıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Bulgari’nin evi ve tüm kreasyonları için sonsuz bir ilham kaynağı olan Roma’nın ihtişamına katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz. 21. yüzyılın kapsayıcı, arzu uyandıran çağdaş kentini temsil eden mükemmel bir lüks deneyimle parlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

ELIZABETH TAYLOR’IN ZÜMRÜT VE PIRLANTALI KOLYESİ SERGİLENDİ

Davetliler, canlı müzik performansları, kırmızı halı etkinliği ve vintage mücevher sergisiyle ağırlandı. Daha önce Elizabeth Taylor’a ait olan ve 1962 yılında yaratılan zümrüt ve pırlantalı platin kolye gibi vintage Bulgari tasarımları misafirlerin beğenisine sunuldu. Müzik grubu The Shakes’in sahne aldığı etkinlikte şef Niko Romito’nun Vitello Tonnato, Pappa al Pomodoro’nun hazırladığı menüler servis edildi. Etkinlikte İtalyan müzisyen ve besteci Saturnino da yer aldı. 200 drone kullanılarak yapılan gösteri de ilgi gördü. 60’lar ve 70’lerin önde gelen İtalyan yorumcularından şarkıcı Alessandro Ristori sahne aldı.

Otelin hem ortak alanları hem de odaları, Milano merkezli ACPV Antonio Citterio Patricia Viel mimarlık stüdyosu tarafından tasarlandı. Studio Polis of Rome’dan mimar Gennaro Farina ise binanın restorasyon işlerinin tasarımını ve dekoratif unsurların küratörlüğünü üstlenerek şehir planlamasına katkıda bulundu.

patronlardunyasi.com