Cem Özer’in ‘estetik’ isyanı! ‘Dudakları bahçe hortumuna dönmüş’

Cem Özer, önceki gün Levent’te gerçekleşen bir açılışa katıldı. 64 yaşındaki oyuncu, genç jenerasyonun son dönemde tiyatro sahnesine yoğunlaşması hakkında konuştu.

“BİRİ HALI SAHADA, BİRİ FUTBOL SAHASINDA OYNAMAK GİBİ”

Orası er meydanı, oradan geçmeden olmaz. Sinemanın zorluğu vardır ama sahneye çıktığınız zaman seyirciyle başbaşasınız. Seyirciyle baş başa kaldığınız zaman hüzünlendirmek ya da güldürmek zor iş. Onu becerebildiğiniz zaman oyuncu oluyorsunuz. Biri halı sahada futbol oynamak, biri büyük sahada futbol oynamak gibi. Büyük sahada futbol oynadığınız zaman ‘futbolcu’ diyorlar.

“BU İNSANLARIN PARASI MI YOK? NEDEN YAPTIRMIYORLAR?”

Genç oyuncuların estetik yaptırmalarını diline dolayan Cem Özer, “Yapmasınlar, yaptırmasınlar. Dünyaca ünlü starlar hepsi normal. Bu insanların parası mı yok, aklı mı yok? Neden yaptırmıyorlar? Oyuncu yüzüyle oynamaz çünkü Allah tarafından kendisine bahsedilmiş suratlar var. İlginçliği o. Bağdat Caddesi’nde yürüdüğüm zaman hepsinin birbirine benzediğini görüyorum. Dudakları bahçe hortumuna dönmüş” dedi.

“ÖDEV OLARAK YAPIYOR, OKULA GÖNDERİYOR”

Eski eşi Nurgül Yeşilçay’ın, 19 yaşındaki oğulları Osman Nejat ile çekip sosyal medyada paylaştıkları görüntüler hatırlatılınca, “Bayılıyorum. Nejat’ın okuduğu bölüm bu. Yönetmen olacak inşallah. Şimdilerde ödev olarak yapıyor, onları okula götürüyor. Seviyor bu işleri” açıklamasını yaptı.

“ADAM DAHA OYNADIĞIMIZ DİZİLERİ, FİLMLERİ BİLE İZLEMEDİ”

Cem Özer, “İleride Osman Nejat’ın anne ve babasının oynadığı bir proje olur mu?” sorsuna, “Sanmıyorum. Adam daha bizim oynadığımız dizileri ve filmleri bile izlemedi. Olursa çok güzel olur, Nejat’ın kararı” cevabını verdi.

xxx