Zabıt Katipliği Alımları İçin Nasıl Antrenman Yapılır?

Zabıt Katipliği Alımları İçin Nasıl Antrenman Yapılır? diye merak ediyorsanız, bu sorunuza bu yazımızda yanıt bulacaksınız. Ortaöğretim ve Önlisans KPSS ile Zabıt Katipliği alımları yapılmaktadır. 2021 yılı içerisinde de ortalama 3000 civarı Zabıt Katipliği alımları olması bekleniyor.

2021 yılının ilk aylarında Adalet Bakanlığı bünyesine Zabıt Katipliği alımı yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, verdiği bir röportajda 2021 yılı için 10000 personel alımı yapacaklarının sinyalini vermişti. Zabıt Katipliği alımları için bol bol antrenman yapmanız ve kendinizi klavyede geliştirmeniz gerekiyor.

Zabıt Katipliği Klavye Sınavında En Az Kaç Kelime Yazılmalı?

Zabıt Katibi olabilmek için 3 dakika içerisinde 90 net kelime yazabilmeniz istenmektedir. Verilecek olan metin içerisinden en az 90 kelime barajını geçmeniz gerekir ve ne kadar çok net yazarsanız Zabıt Katibi olma şansınız o kadar artar. Alım yapılırken en çok kelime yazan kişiden başlanarak en az yazan kişiye doğru sözlü mülakata çağırılır.

Zabıt Katipliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zabıt Katipliği başvurusu yapabilmek için KPSS Ortaöğretim ve Önlisansdan en az 70 Puan almanız gerekmektedir.

Nasıl Antrenman Yapılır?

Zabıt Katibi olmak istiyorsanız, sürekli antrenman yapmanız gerekiyor. Çünkü ne kadar çok kelime yazarsanız o kadar şansınız artıyor. Google Arama Motoruna “Zabıt Katipliği Antrenmanları” yazarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın