YKS Konuları Değişecek mi? (2021)

2021 YKS adaylarının cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de “2021 YKS Konuları Değişecek mi?” oldu. Bu sorunun cevabı henüz netleşmedi fakat büyük ihtimalle tüm müfredattan sorumlu olunacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gazeteciler ile yaptığı toplantıda 2021 YKS konularının değişip değişmediğini yılbaşında açıklayacaklarını belirtti.

2020 Yükseköğretim Kurumları sınavının pandemi dönemine denk gelmesi sebebiyle bazı konuların sınav kapsamı dışına alınması kararlaştırılmıştı. Ayrıca TYT sınavında adaylara ekstra süre verilerek AYT barajı da düşürülmüştü. Bu yıl sınav kapsamında ve uygulanmasında değişiklik olup olmayacağı adaylarda kafa karışıklığına sebep oldu.

YKS Konuları Değişecek mi? (2021)
YKS Konuları Değişecek mi? (2021)

2021 YKS Konuları Değişecek mi?

2021 YKS hazırlıklarının başladığı şu süreçte adaylar TYT konuları 2021 ve AYT Konuları 2021 kapsamını merak ediyor. Liselerde eğitim 9. ve 12. sınıf öğrencileri için yüz yüze devam etmekte. Öğrencilere gerek canlı derslerde gerekse okullarda derslerin tüm konuları anlatılıyor. Ayrıca okulda uygulanacak sınavlarda bütün müfredatı kapsayacak şekilde yapılacak. Bu durumda 2021 YKS konularının azaltılması veya düşürülmesi ihtimalini zayıflatıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Bu sene öğrencilerimizin, müfredatın tamamından sorumlu olmasını ve ölçme değerlendirme açısından okullarda sınav yapılması konusunu gündeme getiriyoruz. Resmi açıklamayı yakında yapacağız. İlkokulda sınav yok, ortaokullar, liseler için yani mevzuatta sınav muhatabı olan bütün çocuklarımız için sınavlarımızı okullarda yapacağız.” diye ifade etti.

Bir cevap yazın