YKS Kimya Dersine Nasıl Çalışılır?

Üniversite sınavı öncesinde YKS sınavına nasıl çalışılır? sorusu bir çok adayın kafasında soru işareti olarak kalıyor. Bu yazımızda YKS için Kimya Dersine Nasıl Çalışılır? sorusunu yanıtlayacağız. Aşağıda bulunan 4 temel maddeyi dikkate alarak, YKS Kimya dersine verimli çalışabilirsiniz.

Dikkatli Oku

Kimya dersine ait notları ve konuları, sessiz bir ortamda anlayarak okuyun. Önemli gördüğünüz yerlerin altını ve üzerini renkli yani fosforlu kalemler ile çizin.

Özet Çıkar

Çalıştığınız konuyu anlamanın en önemli noktası da budur. Okuduğunuz notların özetini defterinize yazın ve o özetleri belirli aralıklar ile tekrar tekrar dikkatlice okuyun. Formülleri ve şemaları defter üzerine geçirerek pratik yapabilirsiniz.

Formüller Ve Şemalar

Kimya dersinin temelinde formüller ve şemalar yer almaktadır. Çünkü soruyu çözebilmeniz için formüllere ihtiyaç duyacaksınız. Formülleri ve şemaları defterinize dikkatli bir şekilde geçirin ve benzer sorular üreterek defterinize ürettiğiniz şema veya formülü uygulayın.

Test Çöz

Konuyu bitirir bitirmez hemen arkasına test çözmeniz, konuyu daha iyi kavramanızı sağlayacaktır. 25 ile 100 arasında çalıştığınız konu ile ilgili test çözmenizde büyük fayda var.

YKS Kimya Nasıl çalışılır?, isimli makalemizin sonuna geldik. Siz de yukarıda bulunan metotları uygulayarak YKS Kimya Dersine verimli çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın