Savcı Sayan, Ağrı Belediyesi’nin hesaplarını kendi hesabı gibi kullandı

Hesaplara girenler ise “Yaparsa Savcı Sayan yapar” sloganı ile karşılaştı.

Ağrı Belediye Başkanıyken “Cumhurbaşkanımız bana ‘Meclis’te olmanız gerekiyor‘ dedi. “Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim” diyerek görevinden istifa eden ancak AKP’nin milletvekili aday listesinde İzmir’den 6 sıradan aday olabilen Savcı Sayan, belediyenin sosyal medya hesaplarını kendi kişisel hesabı gibi kullanmaya devam etti.

On binlerce takipçisi bulunan, bazıları onaylı ve resmi olan hesapların profilleri “Savcı Sayan Basın Ofisi” olarak değiştirildi.

HER YOL SAVCI SAYAN’A ÇIKIYOR

Ağrı Belediyesi’nin “agri_belediyesi” isimli 18,7 bin takipçili mavi tikli, onaylı resmi Instagram hesabında ‘nick’ değiştirilemediği için ‘bio’ kısmı “Savcı Sayan Basın Ofisi” yapılmış.

Gazete Duvar’ın haberine göre Belediye Başkanı’nın Metin Karadoğan olarak göründüğü bel.tr uzantılı Ağrı Belediyesi resmi WEB sitesinden yönlendirilen Facebook bağlantısı da 799 bin takipçili “Savcı Sayan” hesabına çıkıyor.

Belediyenin WEB sitesinden yönlendirilen Facebook hesabı “Yaparsa Savcı Sayan yapar” sloganına çıkıyor. Hesapta belediyeye dair hiçbir emare yok.

Yine Web sitesindeki linkten ulaşılan Twitter hesabı “@agribelediyesi_” için “Bu hesap mevcut değil” uyarısı çıkıyor. Ancak 30.2 bin takipçili “Savcı Sayan Basın Ofisi” isimli bir hesap bulunuyor. ‘Nick’ kısmı da “@savcisayanbasin” olan bu hesabın geçmiş paylaşımlarından, belediye hesabı olduğu anlaşılıyor. Hesabın eski paylaşımlarında Savcı Sayan’ın belediye başkanıyken yaptığı ziyaret ve görüşmelerinin yanı sıra belediye birimlerinin faaliyetlerine dair paylaşımlar yapılmış.