Nureddin Nebati: “Depremin derin yarasını hissetmiyoruz”

AKP’den Mersin birinci sıra milletvekili adayı olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Nisan ayı meclis toplantısına katılmadan önce açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, iş dünyasına yönelik yatırımları anlattı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gayrisafi milli hasılanın neredeyse yüzde 10’unun yok olduğunu belirten Bakan Nebati, depremzedeleri yaralayacak cümleler sarf etti.

“DEPREMDE DERİN YARAYI HİSSETMEDİK”

Bakan Nebati, deprem sürecinde iktidarın “sahadan talep gelmeden” sorunları çözdüğünü ifade ederek, “Asrın felaketi ile karşı karşıya kaldık. Bizim AK Parti iktidarlarının bir özelliği var, proaktif davranırlar. Sahadan talep gelmeden çözdüğü için toplum bu sıkıntıları çok derinden yaşamadı, hissetmedi. Kimse sokakta kalmadı. Gayrisafi milli hasılamızın neredeyse yüzde 10’unun ardı sıra gelen depremle yok olduğu bir Türkiye’de biz, derin yarayı hissetmiyoruz. 113 milyar dolar olarak belirlediğimiz ve giderek artan bir kaybımız var. 21 yıllık iktidarın Hazine ve Maliye Bakanı olarak karşınızda rahat bir şekilde bulunmamızın sebebi bu” diye konuştu.