Lucescu: Fenerbahçe ile birinci cinste karşılaşmak istemezdim

Fenerbahçe’nin UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme tipinde eşleştiği Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, Rusya’nın Ukrayna ile savaşı sonlandırması halinde sarı-lacivertli rakipleriyle birinci maçı Kiev’de oynamak istediklerini söyledi.

Bir periyot Galatasaray ve Beşiktaş’ı da çalıştıran Lucescu, tekrar Avrupa futbol arenasında gayret edecek olmalarından ötürü keyifli olduğunu söyledi.

AA’ya konuşan Lucescu, “Dinamo Kiev için Şampiyonlar Ligi’nde yer almak savaşta yıpranan Ukraynalılara moral vermek açısından çok değerli. Hayatın devam ettiğini, bombalara karşın futbola orta vermediğimizi göstermek istiyoruz. Ukrayna halkı son 4 ayda perişan oldu. Artık futbolla onların yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz” dedi.

‘ZOR BİR MÜSABAKA OLACAK’

Şampiyonlar Ligi 2. eleme tipinde Fenerbahçe ile eşleşmelerini talihsizlik olarak nitelendiren 76 yaşındaki deneyimli teknik yönetici, “Bizim için güç bir müsabaka olacak. Fenerbahçe ile birinci çeşitte karşılaşmak istemezdim. Bence bu müsabaka çeşidin en değerli karşılaşması olacak” tabirini kullandı.

Şu an Kiev’de bulunduğunu ve ekip ile beş günlük bir idman programının olduğunu belirten Rumen çalıştırıcı, “Oyuncular ulusal gruptan geldi. Başları natürel ki savaş ortamından ötürü karışık. Savaş nedeniyle ortamızdan ayrılanlar oldu. Yeni genç futbolcular da var. Daha çok gençlere baht vermek istiyorum. Buradaki çalışmalarımızın akabinde İsviçre’de bir hazırlık kampımız olacak” diye konuştu.

Fenerbahçe ile birinci maçı 19-20 Temmuz’da alanlarında oynayacaklarını hatırlatan Lucescu, “Büyük bir ihtimalle müsabaka Polonya’da yapılacak. Lakin Putin bombalamayı bırakırsa Fenerbahçe ile Kiev’de oynarız. Savaşın sona ermesini ve yine taraftarlarla dolu bir stadyumda maça çıkmayı hayal ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle 2021-2022 döneminde Ukrayna’da ligler yarıda kalmıştı.

Ligin oynandığı kısımda ikinci sırada bulunan Dinamo Kiev, son puan tablosunun tescil edilmesi ile UEFA Şampiyonlar Ligi için eleme oynama hakkı kazandı ve Fenerbahçe’nin rakibi oldu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts