Kemal Kılıçdaroğlu’ndan toplumsal konut projesine reaksiyon

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi hayata geçirildi.

“İlk Meskenim, İk İş Yerim” adlı projeye ilgi birinci dakikalardan itibaren ağır oldu.

Başvuru sayısı şimdiden 1 milyonu geçti…

CHP’nin canını sıkıldı

Türkiye’nin umutla beklediği bu proje, yeniden birilerinin canını sıktı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından arka arda tweet’ler attı, projeden rahatsızlığını lisana getirdi.

“Konut problemi gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bu proje bitmeyecek”

“Yıllardır tıpkı öykü. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum. Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir garantisi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl yoksul fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa palavradan beton harcı dökmeye…”

“Banker Erdoğan mısın sen?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayıcı sözler kullanan Kılıçdaroğlu, “Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin gerisinde duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!” dedi.