Giresunspor’dan Fenerbahçe maçı açıklaması

Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, İstanbulspor karşısında alınan 1-0’lık mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

HAKEM YÖNETİMİNE TEPKİ

Karşılaşmanın hakem yönetimine tepki gösteren Yamak, “Bariz bir elle oynama ve topun yönünün de değiştiğini göreceksiniz. İkinci penaltı olduğu için vermediler. Maçın dördüncü hakemini hayatımda hiç görmedim. Çok da yeterli görmedim. Bugün oynanan maç Türkiye Süper Ligi’nin önemli maçlarından biriydi. Maç zaten 8 dakika uzadı, daha fazla olması lazımdı. Uzatmada da en az 2 dakika kayıp oldu, bu da görülmedi. Maç ilginç bir şekilde erkenden bitirildi. Bu koyunun postu bu kadar ucuz değil” dedi.

HAKAN KELEŞ CEVABI

Karadeniz ekibinin başkanı, teknik direktör Hakan Keleş’in geleceği için gelen soruya, “Hakan Keleş’le devam edeceğiz sonuna kadar. Bizi buralara o getirdi. Geçen yıl da ligde kaldı. Onunla devam edeceğiz” cevabını verdi.

Hakan Keleş

“RİVA’YA GİTMEYE GEREK YOK”

Nahid Yamak, son dönemde kulüplerin Riva’da TFF’yi ziyarette bulunmasının hatırlatılması ve kendisinin Fenerbahçe maçından önce böyle bir hamlede bulunup bulunmayacağına yönelik gelen soru karşısında ise, “Riva’nın yolunu biliyorum ama kimsenin odalarının nerede olduğunu bilmiyorum. Bu konuda yorum yapıp üzerine gitmek istemiyorum. Her şey ortada. Biz her hafta hataları hakemlere gönderiyoruz. Seçtiğimiz 2 tane hatalı pozisyonu hakemlere gönderiyoruz, değerlendirmelerini istiyoruz. Yani biz Türk futbolunu kalkındıracaksak, küçük takım, Anadolu takımı, ki ben Giresunspor’a küçük diyemem çünkü yaklaşık 2.5 milyon tane Giresunlu var dünya üzerinde. Futbol hafızası olan bir şehiriz. Bugün bu imkanlarla burada oynuyorsak, buralara kadar geliyorsak bunun bir değeri var. Biz bu değeri kimseye kirlettirmeyeceğiz. Bunun için çalışacağız. Bunun için de Riva’ya gitmenin çok gerekli olduğunu düşünmüyorum” sözlerini sarf etti.