‘Bedava traktör’ vaadiyle çiftçiyi kandıran Kılıçdaroğlu: Kelamımız var mazotu KDV’siz vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçaroğlu, TBMM’nin tatile girmesinin akabinde farklı kentlerde gerçekleştirdiği küme toplantısını bu hafta Edirne’de gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmada çifçilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Mazotu KDV’siz, ÖTV’siz vereceğiz” vaadinde bulundu.

Kılıçdaroğlu şu tabirleri kullandı:

“Akaryakıta artırım geldi. Çiftçi ne yapacak? Tarlaya metroyla mı gidecek? Tarlaya belediye otobüsüyle mi gidecek? Traktörle gidecek. Ona mazotu indirimli vereceksin. KDV’siz ÖTV’siz. Bu bahiste Bay Kemal’in sesi var. Açık ve net söylüyorum iktidarımızda çiftçiye mazotu KDV’siz ÖTV’siz kırmızı mazot vereceğiz”

‘BEDAVA TRAKTÖR’ VAADİYLE KANDIRMIŞTI

Konuşmasında çiftçilere seslenen Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları akıllara ‘bedava traktör’ vaadini getirdi. Kılıçdaroğlu, lokal seçimler öncesinde çiftçilere traktör kelamı vermiş lakin kelamını tutmamıştı.

“ÇARPICI OLSUN DİYE YAZDIK”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de mahallî seçimler öncesinde toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak “İnanamayacaksınız lakin CHP’den her çiftçiye ücretsiz traktör” sözünü kullanmıştı. Özel, TVNET canlı yayınında o cümleyi çarpıcı olsun diye yazdıklarını itiraf etmişti.