Affan Keçeci: Futbol üzerinden toplumu ayrıştıranlar bunun vebali altında kalırlar

TFF’de başkan vekilliği yapan eski emniyet müdürü Affan Keçeci, İYİ Parti İstanbul 2. bölge milletvekili aday adayı oldu.

Adaylığını ve hedeflerini SÖZCÜ’ye anlatan Keçeci “Ülkemiz ciddi asayiş sorunu yaşıyor. Türk  futbolunun da hali ortada, herkes dertli. Her iki konuda yılların getirdiği bilgi ve tecrübeyle çalışmak ve katkılarımı sunmak adına adayım” diyerek şöyle devam etti:

“TFF’nin özerkliği sözde kaldı. Siyasetin, yasaklamalar ve engellemelerle tribünleri hizaya getirme çalışmaları ülkemize ve futbolumuza zarar veriyor. Uluslararası platformlarda da saygınlığımızı azaltıyor. Futbol üzerinden toplumu siyaseten ayrıştırmaya çalışanlar bunun vebali altında kalırlar. Zihniyet değişmeli.”

GÖKHAN ZAN VE ÜNAL KARAMAN YORUMU

Gökhan Zan ve Ünal Karaman’ın İYİ Parti’den aday adaylığını da yorumlayan eski TFF yöneticisi “Gökhan kardeşimiz deprem acısının ortasında kaldı. Duruşuyla, ahlakıyla, çalışmalısıyla örnek oldu. Ünal Hoca ile birlikte çalıştık. Sporculuğu, kaptanlığı, antrenörlüğü, başarı dolu mazisi ile kıymetli bir değer. Başarılı işler çıkaracaklarına inanıyorum” dedi.