2021’de Kamu için 110 Bin Personel Alımı Bekleniyor!

2021 yılında diğer yıllara göre daha fazla memur alımı yapılması bekleniyor. Mevcut pandemi durumundan ötürü personel sıkıntıları çeken kamu kuruluşları ve sektörler, ekstra olarak bu yıl daha fazla alım yapmayı planlıyor. Bütçe görüşmeleri devam ederken en büyük payın atamalarda yapılması bekleniyor.

Sağlıkçılar ve öğretmenlere büyük müjde!

2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında en çok atamanın öğretmenler ve sağlıkçılara yapılması bekleniyor. Covid-19 sebebiyle sağlık sektöründeki açık her gün daha fazla artış gösteriyor. Bu yüzden sağlıkçılarda atamanın daha fazla olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda öğretmen atamalarında da diğer yıllara göre 2021’de daha fazla atama yapılacağı konuşuluyor.

Devlet Memuru, Polis, Zabıta, Bekçi Ve Askeri Personel Alımları da Olacak.!

110 bin kişilik kadro içerisinde büyük oranda başlıktaki kadrolara da alım yapılması bekleniyor. Her sene olduğu gibi bu sene de askeri personeller (Uzman Erbaş, Subay, Astsubay) için dışarıdan alımlar devam edecek. Askeri personellerin yanı sıra diğer memurluk bölümleri için de atamalar yapılacak. 2020 yılı 22 Kasım da Ortaöğretim KPSS sınavı ile tamamlanacak olan memurluk sınavları, 2021 yılında büyük ölçüde atama yapılmasına öncülük ediyor olacak.

Bir cevap yazın