2021 Asgari Ücret Zammı İçin İlk Açıklama Geldi!

2021 asgari ücret zammı açıklaması geldi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yeni yılda uygulanacak olan asgari ücret zammı için “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak. Bunun yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bugün yayınladığı duyuru ile 817 adet personel alacağını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: “SGK’nin 2002’de %71 olan gelirlerin giderleri karşılama oranının yıl sonunda %84 olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

2021 ASGARİ ÜCRET ZAM GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2021 yılında geçerli olacak asgari ücret için zam görüşmeleri 2020 Aralık ayında başlayacak. Aralık ayının ilk günlerinde işçi temsilcisi, işveren temsilcisi ve hükümet temsilcisi bir araya gelecek ve 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek.

Bir cevap yazın