2020 KPSS Ortaöğretim (Lise) Sınavı Kaç Dakika Olacak?

22 Kasım tarihinde yapılacak olan 2020 Ortaöğretim KPSS kaç dakika olacak? sorusu bir çok adayın aklını karıştırmakta. Sınava hazırlanan bir çok adayın kafasındaki KPSS Kaç dakika, KPSS Süresi Nedir? KPSS Kaç Saat? KPSS soru sayıları ne kadar? sorularına yanıtı aşağıda bulunan tablo üzerinden görebileceksiniz.

KPSS 2020 Ortaöğretim Sınavı Kaç Dakika Olacak?

2020 KPSS Ortaöğretim (Lise) 22 Kasım’da yapılacak.KPSS Ortaöğretim 2020 toplam 120 sorudan oluşacak ve toplam 130 dakika boyunca adaylar ter dökecek. 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür olmak üzere sınav iki bölümden oluşacaktır.

2020 KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

2020 KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? sorusuna da yanıt verelim. 2020 Ortaöğretim KPSS Sınav Giriş Belgesi, sınavdan kısa bir süre önce yayınlanmaktadır. Adaylar sınav giriş yerlerini, sınav giriş belgelerinden öğrenecektir. Adaylar sınava girmeden önce sınav giriş belgelerini kesinlikle unutmamaları gerekmektedir. Sınav giriş belgesi olmadan sınava giriş yapılamamaktadır.

Adaylar sınav giriş belgelerini ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak oturum açmanınız gerekecektir. Giriş yaptıktan sonra Başvurularım ve Tercihlerim bölümünden sınav giriş belgenizi indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

Sınav Adı Soru Sayısı Sınav Süresi
 Genel Yetenek (60) ve Genel Kültür (60) 120 130 dakika

Bir cevap yazın